Coraz więcej elektryków

W zeszłym miesiącu na Cyprze zarejestrowano 1343 nowe pojazdy elektryczne (EV), co oznacza wzrost o 144 procent.

Przejście na pojazdy elektryczne ma na celu osiągnięcie 25 proc. nowych rejestracji do 2030 r. i 100 proc. do 2035 r.

Cypr podejmuje ogromne wysiłki w kierunku osiągnięcia krajowego celu zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2050 r. – ogłosiło w piątek ministerstwo z okazji „Światowego dnia mobilności elektrycznej”.

Około 50% emisji gazów cieplarnianych na wyspie jest powodowanych przez pojazdy drogowe, podało ministerstwo, dodając, że dzięki intensywnej promocji rządu do sierpnia 2022 r. zarejestrowano lub zamówiono 1343 nowe pojazdy elektryczne, co przewyższyło roczny cel o 144. procent.

W kategorii samochodów w pełni elektrycznych i małych pojazdów użytkowych, dzięki oszczędnościom, które pochodziły z innych kategorii planu, zatwierdzenia i zamówienia przekroczyły 426 dostępnych sponsorów.

W kategorii motorowerów/motocykli elektrycznych udzielono zgody na wszystkie dostępne sponsoringi oraz potwierdzono 142 dodatkowe zamówienia, które kwalifikują się do otrzymania dotacji. Ponadto oficjalnie zatwierdzono lub zamówiono 175 nowych rowerów elektrycznych.

Największy popyt okazał się na w pełni elektryczne samochody, motorowery/motocykle i małe komercyjne pojazdy elektryczne.

Jeśli chodzi o zapis planu dotyczący wycofania starych pojazdów w połączeniu z zakupem pełnego pojazdu EV lub hybrydowego, wszystkie 433 dostępne homologacje zostały wydane, a 359 zostało potwierdzonych, przy czym oczekuje się, że potwierdzeń może przekroczyć maksymalną liczbę dostępnych homologacji. sponsoringu i ponownie zostaną pokryte z oszczędności z innych kategorii. Całkowity budżet tego sponsoringu wynosi 7 611 000 euro.

Ministerstwo podało, że w ramach ciągłych wysiłków na rzecz promowania elektryfikacji trwają prace nad nową falą planów i zachęt, w tym przestawieniem wszystkich pojazdów rządowych na pojazdy elektryczne.

Plany te uwzględnią zainteresowanie każdą kategorią pojazdów, a także uwagi i sugestie obywateli i agencji, w tym rozszerzenie sponsoringu rowerów elektrycznych.

Ministerstwo rozwija również niezbędną infrastrukturę EV, dla której przygotowuje program dotacji na instalację 1000 publicznie dostępnych stacji ładowania oraz upraszcza przepisy, aby umożliwić korzystanie z punktów ładowania w sektorze prywatnym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!