fbpx

Coraz mniej placówek bankowych i bankomatów

W teorii ilość bankomatów na wyspie jest całkiem spora, jednak w praktyce czasem problem jest je znaleźć

Dwa najpopularniejsze na Cyprze banki (Bank of Cyprus i Hellenic Bank) mają w sumie teoretycznie prawie 400 bankomatów. Wyspa nie jest duża, więc z dostępnością gotówki nie powinno być problemu.

Niestety to tylko teoria.

Otóż w niektórych oddziałach umiejscowione są nawet trzy lub cztery tego typu urządzenia! A ilość placówek spada. wiele z tych, które były czynne jeszcze przed wakacjami, teraz są już zamknięte a po bankomatach nie ma nawet śladu.

Liczba placówek bankowych zamkniętych w ciągu dziewięciu lat wyniosła aż 590.

Śmiało można powiedzieć, że Cypr odchodzi od korzystania z gotówki. Niestety w niektórych miejscach jest ona po prostu niezbędna.

Nie uda nam się na przykład zapłacić kartą w Limassol za parkowanie…

Jeszcze miesiąc temu, cypryjski operator kart płatniczych JCC zapowiadał, że w wielu punktach sprzedaży, przy robieniu zakupów, będzie można wypłacić gotówkę. Niestety, opublikowana lista firma biorących udział w programie nie jest wcale duża (listę znajdziecie tutaj)

Na liście brak jest dużych sklepów, a w niektórych miejscach gotówka jest dostępna tylko na niektórych stacjach benzynowych…

Jeżeli więc potrzebujecie gotówki, skorzystajcie z aplikacji bankowej – mapy Google są już bardzo często w tej kwestii nieaktualne…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!