fbpx

Coraz mniej lokalizacji z bankomatami

To jest fakt! Bankomatów na Cyprze jest coraz mniej.

Już nie tylko teoretycznie i statystycznie, ale także w praktyce widać, że cypryjskie banki stopniowo likwidują nie tylko swoje oddziały ale także bankomaty.

Zapewne Wam także zdarzyło się, że byliście pewni, że w danej lokalizacji jest bankomat Waszego banku a ostatecznie okazało się, że jest tam zupełnie coś innego.

Statystycznie także nie wygląda to dobrze – banki zlikwidowały w ubiegłych latach bardzo wiele tych urządzeń. Bank of Cyprus ma teraz 133 bankomaty (w 2021 było ich 156), Hellenic Bank 161 (w 2021 było ich 156) a Alpha Bank ma ich teraz 12 (w 2021 było ich 156).

Statystyki pokazują, że nie jest tak źle, nie mówią jednak, że w niektórych oddziałach banków zlokalizowane są trzy a czasem nawet cztery urządzenia – w końcu sztuka jest sztuka.

Oddziały także znikają. W 2021 r. liczba oddziałów wynosiła: Bank of Cyprus 90 (w 2022 było ich 60), Hellenic 79 (w 2022 było ich 55) natomiast Alpha Bank miał 17 oddziałów (w 2022 było ich 15).

Co ciekawe znikają także bankomaty sieci Euronet. W nich niestety często trzeba płacić wysoką prowizję od wypłaty środków, jednak dla niektórych jest to jedyny sposób aby bez pokonywania dziesiątek kilometrów uzyskać gotówkę.

Na szczęście coraz częściej można wypłacić pieniądze w sklepie czy na stacji benzynowej podczas robienia zakupów. Wystarczy wtedy jedynie zgłosić taką potrzebę sprzedawcy a on bezprowizyjnie wypłaci pieniądze z Waszej karty płatniczej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!