Coraz mniej krajów w kategorii zielonej

W każdy poniedziałek rano, Cypr ogłasza nową kategoryzację krajów – w najnowszej znalazło się tylko siedem unijnych.

Austria, Bułgaria, Słowenia, Norwegia, Liechtenstein, Łotwa, Macedonia Północna i Kanada zostały zdegradowane do kategorii pomarańczowej, natomiast Litwa, Szwecja, Belgia i Serbia do kategorii czerwonej.


Klasyfikacja dla krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego opiera się na klasyfikacji Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).


Według opublikowanych dziś informacji, od najbliższego czwartku, 19 sierpnia 2021 roku, w kategorii zielonej pozostaną jedynie Polska, Niemcy, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Słowacja, Czechy, Australia, Jordania, Nowa Zelandia oraz Singapur. Osoby podróżujące z tych krajów nie muszą wykonywać żadnych testów, nie podlegają także obowiązkowej kwarantannie.

Osoby bez względu na narodowość i klasyfikację kraju, posiadające ważną książeczkę szczepień przeciwko chorobie COVID-19 i przyjeżdżające na Cypr z zagranicy, niezależnie od kraju wyjazdu, są zwolnione z obowiązku wykonania badań laboratoryjnych oraz kwarantanny -dotyczy osób zaszczepionych zatwierdzonymi szczepionkami Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen, Sputnik V, Sinopharm  lub Sinovac.

Więcej informacji na temat podróży z Polski na Cypr i z Cypru do Polski znajduje się na https://cypr24.eu/podroz


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading