Coraz mniej Cypryjczyków…

Cypryjskie dzieci stanowią mniejszość w podstawówkach w Nikozji!

Aż w 22 państwowych szkołach podstawowych w Nikozji cypryjscy uczniowie stanowią mniejszość. Oznacza to że kurczy się populacja Cypryjsczyków i zdaniem posłów jest to stan krytyczny.

W trzech podstawówkach w Nikozji nie ma ani jednego cypryjskiego dziecka. W 17 innych szkołach Cypryjczycy stanowią mniej niż 10 % uczniów.

W ubiegłym roku współczynnik dzietności wyniósł 1,4. Nastąpił natomiast wzrost liczby urodzeń wśród migrantów.

22 czerwca, po trzyletniej przerwie zbierze się państwowy urząd ds. rozwiązywania problemów demograficznych. Obradom przewodniczyć będzie Minister Pracy.

Chociaż w poprzednich latach podjęto ważne kroki,takie jak ustanowienie urlopu ojcowskiego, wydłużenie urlopu macierzyńskiego, programy mieszkaniowe dla młodych ludzi, okazuje się że wszystko to nie wystarczyło by zachęcić Cypryjczyków do powiększania rodziny.

Na najbliższym spotkaniu agencji demograficznej Disy przedstawi propozycje dotyczące wspierania rodzin, godzenia życia rodzinnego z karierą oraz wspierania urodzeń.

Jedną z takich propozycji jest zmiana prawa w celu dostosowania dochodu podlegającego opodatkowaniu do składu rodziny. Inne pomysły to rozbudowa całodziennych szkół i praca zdalna.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading