Coraz młodsi pacjenci w szpitalu referencyjnym

Amalia Hatzigianni w programie „Offsite On Air” potwierdza, że do szpitali referencyjnych trafiają coraz młodsi pacjenci

W programie „Offsite On Air” dyrektor naukowa szpitali w Famaguście i Larnace Amalia Hatzigianni potwierdziła, że szpitale „covidowe” są praktycznie pełne. Niestety, podobnie jak w innych krajach, trafiają do nich coraz młodsi pacjenci.


Najmłodszymi pacjentami są 17., 28. i 33. latek bez żadnych chorób dodatkowych.


W chwili obecnej, w szpitalu przebywa 70 pacjentów w tym 3 jest podłączonych do respiratorów. W sumie w cypryjskich szpitalach, na dzień wczorajszy, przebywało 145 osób zakażonych koronawirusem z czego 25 było podłączonych do respiratorów.


Podobnie jak w innych państwach, na Cyprze także można zauważyć, że do szpitali trafiają coraz młodsi pacjenci. Ilość osób hospitalizowanych w ostatnim okresie czasu, zwiększa się codziennie o 10-12 osób podczas gdy zwalnianych ze szpitali są zaledwie 2-3 osoby dziennie.

Wczoraj, do szpitala w Nikozji, została przyjęta 28. dniowa dziewczynka zakażona koronawirusem. Dziecko pozostanie w szpitalu do całkowitego wyzdrowienia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading