fbpx

Coraz droższe mieszkania na północy

Właściciele mieszkań na północy zaczęli podnosić czynsze – niektórzy nawet o ponad 100%

Kilka dni temu pisaliśmy o napływie obywateli Turcji na Cypr Północny. Ma to oczywiście bezpośredni związek z ostatnim tragicznym trzęsieniem ziemi w tym kraju.

Kibris Postasi informuje, że ​​właściciele mieszkań zaczęli gwałtownie podnosić czynsze – popyt na mieszkania jest ogromny. Jeden ze studentów powiedział gazecie, że po trzęsieniu ziemi jego czynsz wzrósł do 400 euro miesięcznie z 200 euro.

Wzrost cen czynszów wprawił ludzi w szok– powiedział
Przed trzęsieniem ziemi moje dwupokojowe mieszkanie kosztowało około 4000 tureckich lirów miesięcznie. Zaledwie kilka dni temu mój wynajmujący poinformował mnie, że ze względu na duże zapotrzebowanie po przyjeździe ludzi z Turcji, nie ma innego wyjścia, jak podwoić czynsz.

Około 4000 osób poważnie dotkniętych trzęsieniem ziemi szuka obecnie schronienia na północy, powiedział w zeszłym tygodniu „minister opieki społecznej” Turków cypryjskich Hassan Tatsoi.

Tatsoi powiedział również, że osoby przybywające na północ z prośbą o pomoc mogą otrzymać tymczasowe zezwolenia na pobyt podobne do wiz turystycznych, dodając, że w wyjątkowych okolicznościach prawdopodobnie zostaną dopuszczone do pracy.

W mediach społecznościowych widać, że coraz więcej osób poszukuje mieszkań. Popyt jest ogromny a ceny są podnoszone z dnia na dzień.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!