Co ze szczepieniami osób spoza GESY?

Szczepienia dla wszystkich są bezpłatne – nie można za nie zapłacić z własnej kieszeni. Co mają zrobić osoby, które nie mogą się zarejestrować na portalu szczepień.

Mija już kilka miesięcy od kiedy zaczęły się szczepienia. Doszliśmy do takiego momentu, że portal szczepień jest otwarty dla wszystkich grup wiekowych, wszyscy mogą także zaszczepić się w jednym z punktów „walk in” gdzie po prostu przychodzi się i szczepi.

To wszystko teoria – wiele osób chce się zaszczepić ale nie może z prozaicznego powodu – nie jest beneficjentem systemu GESY. Jeżeli nie należy się do GESY nie można zarejestrować się na portalu szczepień, nie można także skorzystać ze szczepień w punktach „walk in” ani w mobilnych punktach w zakładach pracy.


Wiele osób ma ubezpieczenia prywatne czy należy do systemów opieki zdrowotnej w innych krajach – z tego powodu nie należy do GESY i nie może się zaszczepić.


Niestety, pomimo tego, że rządy namawiają nas do szczepień, które są szybkie i łatwe a procedura jest maksymalnie uproszczona, osoby, które nie należą do systemu mają „pod górkę”.

Procedura jest w teorii prosta – należy wypełnić formularz (znajduje się tutaj) i przesłać (lub przynieść) go do siedziby ministerstwa na adres: Ministry of Health, 1 Prodromou and 17 Chilonos, 1449 Lefkosia. Wymagane dokumenty można także wysłać mailowo na adres: covidvac@moh.gov.cy. Należy dołączyć odpowiednie dokumenty (Yellow slip, dokument tożsamości).
Pełne wyjaśnienie całej procedury znajduje się na tej stronie – tutaj.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada uproszczenie procedur – nie podało jednak żadnej konkretnej daty kiedy owe uproszczenie wejdzie w życie..


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading