fbpx

Co zdecyduje rząd?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wczoraj potwierdzono 314 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej w Nikozji.

Przemawiając do dziennikarzy w Pałacu Prezydenckim po spotkaniu z naukową grupą doradczą ds. koronawirusa, prezydent Anastasiadis został poproszony o skomentowanie wzrostu zachorowań.

Młodzi ludzie muszą zdać sobie sprawę, że nie są niezniszczalni – powiedział prezydent

Prezydent powiedział także, że jak wynika z badań 70% osób poniżej 40 roku życia jest niezaszczepionych, 9 na 10 przyjętych do szpitali jest nieszczepionych.


Prezydent zwrócił się do pracowników branży gastronomicznej, hotelarskiej i pielęgniarskiej o jak najszybsze wykonanie procesu szczepień.


Na uwagę dziennikarza, że ​​istnieje prawo do nieszczepienia się, Prezydent odpowiedział: „prawo jest dane, ale należy je zrozumieć”. Zapytany, czy ktoś myśli o noszeniu specjalnej bransoletki przez nieszczepionych, powiedział: „pomyślimy o tym”.

Wreszcie, zapytany, czy jest kwestia intensyfikacji kontroli, prezydent Anastasiadis powiedział, że „wszystko będzie brane pod uwagę i wszystko będzie realizowane”.

Należy zauważyć, że na spotkaniu Minister Zdrowia wystąpił z sugestią powrotu SafePass do otwartych stref, np. restauracji, klubów nocnych, dyskotek itp. na tych samych zasadach, które dotyczą w pomieszczeniach (zaświadczenie o szczepieniu, szybki lub 72-godzinny PCR, zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID).

Według przekazanych informacji, intencją rządu nie jest przywracanie surowych środków restrykcyjnych, które doprowadzą do ponownego zamknięcia gospodarki, ale ukierunkowane działania, aby zapewnić, że socjalizacja obywateli będzie odbywała się z maksymalnym możliwym bezpieczeństwem i ochroną dla siebie jak i dla biznesu.

Z powodu rosnącej liczby nowych zakażeń, możemy zapomnieć o dalszym luzowaniu obostrzeń… O ewentualnych zmianach w obostrzeniach zdecyduje rząd na najbliższym posiedzeniu.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!