fbpx

Co z wakacjami na północy?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ersin Tatar,”prezydent” Tureckiej Republiki Cypru Północnego, zapowiedział otwarcie ruchu turystycznego na obszarach okupowanych

Przywódca Tureckiej Republiki Cypru Północnego powiedział, że najwcześniej od 10 lipca 2021 roku Cypr Północny zacznie przyjmować turystów, którzy zostali zaszczepieni dwiema dawkami szczepionek. Zapowiedział także, że wszyscy przyjezdni będą mogli wjechać na północ bez obowiązkowej kwarantanny, pomimo faktu zaszczepienia, po okazaniu wyników dwóch negatywnych testów PCR.


Od ponad roku, przejście z Cypru na obszary okupowane, jest dla turystów niemożliwe.


Z okazji 100. rocznicy powstania Królewskiego Legionu Brytyjskiego w okupowanej Kyrenii, Tatar powiedział, że nadszedł czas na zmianę i że kwestia zniesienia embarga i bezpośrednich lotów powinna znaleźć się w międzynarodowej agendzie. Dodał, że standardy nielegalnego lotniska ERCAN wkrótce osiągną standardy międzynarodowe i wkrótce będzie gotowe do dopuszczenia do lotów bezpośrednich.

Trochę dziwne podejście – szczepienia i dwa testy nie przysporzą raczej turystów północy… Otwarte pozostaje także pytanie, czy społeczność międzynarodowa zgodzi się na dopuszczenie bezpośrednich lotów na północ.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!