fbpx

Co z tymi testami?

Obserwujemy inne polonijne strony i grupy. Większość z was wciąż zadaje te same pytania.

Kiedy mogą przylecieć na Cypr? Co z testami?

A najbardziej zaskakujące są odpowiedzi osòb całkowicie niedoinformowanych.  Wytrzepane z rękawa, zasłyszane, wymyślone.  Otrzymujemy od was pytania, odpowiadamy, a w zamian słyszymy: “ale tam mòwią co innego”. Tam to znaczy gdzie? Czy szukacie rzetelnych informacji, czy mamy pisać spekulacje? Bo chyba o to wam chodzi? Nie akceptujemy rzeczywistości. Wolimy gdybanie.

Prawdopodobnie zdajecie sobie sprawę że nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy sytuacja się wyklaruje. 

Pròbujemy się doliczyć potwierdzonych aktywnych przypadkòw na Cyprze. Na chwilę obecną jest ich prawdopodobnie 14-15. Ale są nowe, a te właśnie przybywają z zagranicy. 

Bułgaria, choć zakwalifikowała się do grupy A, czyli lotòw bez obowiązkowych testòw, w zaledwie dwa dni podniosła cypryjskie statystyki. 

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Spekuluje się że to druga fala. Czy też tak myślicie? Jeśli 1/3 wszystkich przypadkòw jest wciąż aktywna, to chyba jasne jest że ta pierwsza jeszcze trwa. W Polsce, dzienna liczba nowych przypadkòw, to 1/2-1/3 wszystkich przypadkòw na Cyprze. Zrozumiałym być powinno że Rząd Cypru nie może sobie pozwolić na takie ryzyko.

Od 29 czerwca, Bułgaria zostanie wpisana do grupy B. Jak zatem widzicie, sytuacja zmienia się cały czas. Możliwe, że podczas weekendu wiele się jeszcze zmieni.

Wykonanie testu przed przylotem, to zrozumiałe, dodatkowy koszt. Pytacie jak ich uniknąć? Ale dlaczego stanowi to dla was taki problem? Czy nie lepiej podròżować ze spokojną głową za ten ekstra wydatek, niż spędzić urlop na obowiązkowej kwarantannie i stracić urlop? 

Dlaczego na siłę pròbujemy uniknąć rozwiązania, ktòre dla bezpieczeństwa cypryjskich obywateli wybrał Rząd? 

Dodatkowo, podaliśmy wam link do strony ktòra na bieżąco informuje o wszelkich zmianach i miejscach gdzie można wykonać test. Zachęcamy do zaglądania na nią. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!