fbpx

Co z tymi paczkami pocztowymi?

Czasami paczka z Polski na Cypr jest dostarczana w tydzień, innym razem w trzy tygodnie… Jak to możliwe?

Paczki pocztowe to temat rzeka. Niektóre dostarczane są z Polski w ciągu kilku dni, inne w ciągu kilku tygodni – jak to jest możliwe? Przedstawiciele poczty cypryjskiej zapewniają, że nie przetrzymują w swoich sortowaniach przesyłek. W systemach pocztowych wyraźnie widać jednak informację, że “przesyłka wysłana z Polski” gdzie ona więc jest?

Okazuje się, że odpowiedzi należy szukać w sposobie transportu przesyłek. Jeszcze kilka lat temu, paczki pocztowe na trasie Warszawa – Larnaka – Warszawa były przewożone samolotami, jednak od czasu zlikwidowania bezpośrednich połączeń jest to niemożliwe.


Tanie linie lotnicze nie przewożą poczty – przesyłki pocztowe przewożone są jedynie przez przewoźników tradycyjnych.


Od pewnego czasu trasa transportu paczek znacznie się wydłużyła. Wcześniej była najkrótszą z możliwych – po prostu Warszawa – Larnaka, teraz przesyłki dostarczane są centra dystrybucyjne w Niemczech.

I w tym miejscu pojawia się kolejny problem.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Opóźnienia przesyłek pocztowych >>>

Jak nieoficjalnie informują przedstawiciele cypryjskiej poczty, właśnie z niemieckich centrów dystrybucji korzysta wiele sklepów internetowych – w tym największe Amazon oraz AliExpress. Przesyłek na Cypr jest tak dużo, że zamiast korzystać z transportu lotniczego, tamtejsze centrum korzysta z transportu morskiego wioząc po prostu załadowane na kontenery paczki do Grecji i stamtąd promem na Cypr. I to właśnie trwa…

Jak widzicie zatem, jeżeli “przesyłka jest wysłana do kraju przeznaczenia” ma przed sobą jeszcze długą drogę…

Jeżeli więc spieszy Wam się z przesyłką pocztową – wyślijcie ją lepiej kurierem.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: