Co z tym LPG?

Posłowie cypryjskiego parlamentu naprawdę się zdenerwowali. Już cztery lata temu uchwalili odpowiednie przepisy pozwalające na montaż instalacji gazowych w samochodach i jego dystrybucję przez stację paliw. Nic jednak w sprawie się nie dzieje. Departament celny nie może wydawać zezwoleń na zakup gazu przez stacje paliw gdyż nie posiadają one odpowiednich homologacji i zezwoleń.

Sekretarz ministerstwa energii, Stelios Himonas, powiedział parlamentarzystom, że 259 techników zostali przeszkolonych do instalowania instalacji gazowych w samochodach, a 350 pojazdów zostały już wyposażone w sprzęt niezbędny do odbioru LPG, ale to stacje benzynowe nadal starają się uzyskać konieczne zaświadczenia. Winna jest temu, jego zdaniem, biurokracja.

Posłowie dowiedzieli się, że na 330 działających stacji benzynowych 200 z nich nie ma świadectwa homologacji. Toczy się 27 wniosków o pozwolenie na budowę, kolejnych 14 zostało zatwierdzonych, z których tylko trzy otrzymały odpowiednie pozwolenie na budowę i nadal oczekują na wydanie ostatecznego świadectwa homologacji.

Cypr jest jedynym państwem na świecie, w którym istnieją odpowiednie przepisy aby kupić LPG ale nie ma go kto sprzedawać. Ciekawe, czy jest w tym faktyczna wina biurokracji czy kryją się za tym jakieś ukryte interesy – powiedział poseł Akel Costas Costa

Szef komisji energetyki, Angelos Votsis powiedział, że zaangażowanie ministerstwa spraw wewnętrznych w tej sprawie, daje nadzieję, że pierwsze świadectwa homologacji ostatecznie zostaną wydane jeszcze tego lata.

Mamy nadzieję…

48h sale 12.04 Image Banner 728 x 90


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading