Co z przesyłkami pocztowymi z Polski i do Polski? Wyjaśniamy.

Wielokrotnie już pisaliśmy, że internet nie może być źródłem informacji, niestety dla niektórych wciąż jest. W wielu grupach zrzeszających Polaków na Cyprze powielana jest informacja o wstrzymaniu przyjmowania przesyłek pocztowych z Cypru do Polski i z Polski na Cypr. Jako źródło informacji, często wraz z linkiem, podawany jest Cyprus Mail a dokładnie ten link: https://cyprus-mail.com/2020/11/25/no-mail-to-and-from-22-countries. W tytule tekstu napisano: „NO MAIL TO AND FROM 22 COUNTRIES

zrzut strony Cyprus Mail

Co ciekawe w trakcie czytania tekstu, już w pierwszym akapicie, znajdziemy wyjaśnienie:

The Cyprus Post on Wednesday issued a list of 22 countries to which it will stop sending postal items due to the inability to find air carriers, effective immediately.
he countries are Argentina, Belgium, […] Poland, […] Slovenia and Finland.

W tekście nie ma ani słowa na temat tego, co sugeruje tytuł, że z tych krajów – w tym z Polski, nie można wysyłać przesyłek na Cypr.

Cyprus Mail prawdopodobnie napisało ten tekst na podstawie oficjalnej informacji zamieszczonej przez Press Information Office (my także tam należymy) – link do oryginału znajduje się tutaj. Tam także nie ma ani słowa na temat przyjmowania przesyłek z Polski, jest mowa o przyjmowaniu przesyłek do Polski.

Jak wyjaśniło nam biuro Rzecznika Prasowego Poczty Polskiej, w chwili obecnej przesyłki z Polski na Cypr przyjmowane są normalnie – aktualna lista krajów do których przyjmowane są przesyłki znajduje się tutaj.

Przypominamy więc (jest to stan na chwilę obecną) paczkę z Polski na Cypr można normalnie wysłać (jedynie jako priorytetową), natomiast z Cypru do Polski możliwa jest jedynie przesyłka kurierska. Na szczęście ceny przesyłek ostatnio spadły – sprawdźcie sami:


Apelujemy więc do Was po raz kolejny – czytajcie pełną wersję tekstów a nie tylko tytułu i jeżeli udostępniacie cokolwiek innym miejcie pewność, że jest to zgodne z prawdą i stanem faktycznym.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading