fbpx

Co z pieniędzmi dla cypryjskich emerytów?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Podczas grudniowej konferencji prasowej, Minister Pracy zapowiedziała dopłaty do minimalnych emerytur z wyrównaniem od 1. stycznia 2020 roku.

Minister Pracy, pod koniec grudnia powiedziała (pisaliśmy o tym w naszym tekście tutaj):

Żaden emeryt nie będzie otrzymywał mniej niż 710€ miesięcznie. Po podwyżce, o której zadecydował rząd, żaden emeryt o niskich dochodach nie otrzyma łącznie mniej niż 710–834 EUR miesięcznie. Nikt nie będzie żył poniżej granicy ubóstwa.

Tysiące emerytów o niskich dochodach wciąż jednak czeka na wypłatę podwyżek.


Zgodnie z zapowiedziami cypryjskiego rządu, pieniądze miały zostać wypłacone “natychmiast” z wyrównaniem od stycznia 2020 roku.
Niestety, emeryci czekają nadal.

Problem dotyczy około czterech tysięcy emerytów o niskich dochodach – minimalna emerytura na Cyprze wynosi zaledwie 359€.


Jak udało nam się ustalić, specjalny zasiłek wyrównawczy ma zostać wypłacony najpóźniej na początku marca.

Przypomnijmy, że wypłata zasiłku “zwiększy” minimalną emeryturę do 710€ w przypadku osób samotnych oraz 1210€ w przypadku par.

Trzymamy kciuki za ministerstwo i jak najszybszą wypłatę świadczeń – za minimalną emeryturę państwową (359€) czy emeryturę socjalną (341€) nie da się godnie żyć.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!