Co z moim zasiłkiem covidowym?

Wiele osób nie otrzymało jeszcze pieniędzy za okres gdy pozostawało w domu w związku z Covid19

Wiele osób zgłasza opóźnienia w związku z wypłatą zasiłku za okres „uziemienia” w domu z powodu koronawirusa. Mowa zarówno o osobach, które chorowały jak i tych, które zostały skierowane na kwarantannę.

Okazuje się jednak, że wiele osób nie złożyło odpowiednich dokumentów potwierdzających ten fakt.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje osoby ubiegające się o zasiłek chorobowy, które ubiegają się o świadczenie z powodu pozytywnego przypadku COVID-19, że do rozpatrzenia ich wniosku konieczne jest złożenie zaświadczenia chorobowego od lekarza prowadzącego stwierdzającego początek i koniec choroby a NIE wiadomość, którą otrzymali o pozytywnym teście, ani europejski cyfrowy certyfikat choroby COVID (safepass).

Taki właśnie komunikat przekazano w informacji prasowej.

Aby dostać zasiłek należy z sms’em lub SafePassem udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o wystawienie zwolnienia lekarskiego za okres kwarantanny lub choroby.

W przypadku, gdy wniosek został już złożony bez odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, wnioskodawcy są proszeni o przesłanie go wraz ze swoimi danymi i numerem referencyjnym wniosku na adres e-mail disease@sid.mlsi.gov.cy .

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading