Co z lotami do i z Polski zimą?

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że w sezonie zimowym nie będziemy narzekać na brak lotów z Polski na Cypr

Przed końcem każdego sezonu letniego, mieszkający na Cyprze Polacy zastanawiają się czy w okresie zimowym nadal, tak często, będzie można korzystać z połączeń lotniczych z Wyspy Afrodyty do Polski (i w drugą stronę).

Z publikowanych przez linie lotnicze rozkładów lotów wynika, że połączeń na trasie Polska – Cypr – Polska wciąż będzie sporo. Wprawdzie ilość niektórych rotacji zostanie zmniejszona, ale Cypr nie zostanie odcięty od świata tak jak to miało miejsce w czasie pandemii.

W okresie zimowym z cała pewnością nie będzie latał na Cypr nasz narodowy przewoźnik – PLL LOT ostatni lot na trasie Warszawa – Larnaka – Warszawa wykona 17.09.2022 roku. Jeżeli zamierzacie skorzystać i przewieźć na Cypr na przykład zwierzaka – spieszcie się, gdyż z systemu rezerwacyjnego wynika, że pozostały jedynie dostępne bilety w najdroższej kategorii. (sprawdźcie na stronie LOT tutaj).

A co z innymi przewoźnikami?

Z Pafos polecimy dwa razy w tygodniu do Gdańska, trzy razy w tygodniu do Katowic, dwa razy w tygodniu do Krakowa, dwa razy w tygodniu do Warszawy oraz trzy razy w tygodniu do Wrocławia.

Z kolei z Larnaki dostępne będą połączenia dwa razy w tygodniu do Gdańska, dwa razy w tygodniu do Katowic i Krakowa, dwa razy w tygodniu do Warszawy oraz dwa razy w tygodniu do Wrocławia.

W przypadku WizzAir radzimy uważać podczas rezerwacji – szukając biletu do Krakowa (lub Katowic) system pokaże Wam cztery połączenia tygodniowo, jednak w docelowym miejscu samolot wyląduje jedynie dwa razy – pozostałe dwa wyląduje na lotnisku w mieście obok.

W sumie, w okresie zimowym, dostępnych będzie 20. bezpośrednich połączeń pomiędzy Polską i Cyprem.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading