Co słychać w mediach na temat rakiet w Polsce?

Zapewne o wczorajszych wydarzeniach w Polsce słyszeli już wszyscy – a co piszą na ten temat cypryjskie media?

Cypryjskie media wyjątkowo dużo piszą o wczorajszych wydarzeniach w Polsce. Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem agencja AP poinformowała, że rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby.

Późnym wieczorem informacje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego poinformował, że we wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji, w wyniku której życie straciły dwie osoby. Nie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Dzisiaj doszło na terenie powiatu hrubieszowskiego do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch obywateli Polski – poinformował rzecznik prasowy rządu.
Na miejscu w tej chwili przebywają nasze służby, które wyjaśniają sytuację, która miała miejsce

Co na ten temat napisały wczoraj cypryjskie media?

„Dwie osoby zginęły w Polsce po upadku rakiet, których pochodzenie wciąż nie jest jasne. Rada Narodowa RP została zwołana w trybie pilnym, gdzie postanowiono zastosować środki militarne. Na stole jest aktywacja artykułu NATO. Jednocześnie Ukraina i Rosja wzajemnie się oskarżają, a społeczność międzynarodowa w szoku obserwuje rozwój wydarzeń „- napisała na swojej stronie intenetowej AlphaNews

„Do poważnego incydentu, który może niebezpiecznie eskalować kryzys związany z wojną na Ukrainie, przy bezpośrednim zaangażowaniu sił NATO, doszło we wtorek w Polsce, gdzie spadły dwa pociski, zabijając dwie osoby.Pierwszym i podstawowym pytaniem, na które nie ma jeszcze jasnej odpowiedzi, jest  pochodzenie rakiet – rosyjskie czy nie . A po drugie, na wypadek gdyby ta informacja się potwierdziła, to czy to był  błąd, czy celowe działanie” – napisał Offsite.

W zupełnie innym tonie o sytuacji w Polsce napisał Philenews:

„We wtorek wieczorem w Polsce ogłoszono alarm po doniesieniach o ataku rakietowym z Rosji. Jeśli zostanie to potwierdzone, będzie to pierwszy atak Władimira Putina na terytorium NATO od początku wojny na Ukrainie.”

Co ciekawe, Philenews opublikował także informacje pochodzącą z Rosji:

Rosja zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w  uderzeniu rakietowym na polską ziemię  , kategorycznie stwierdzając, że żadne cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej nie zostały trafione przez rosyjską broń.

W opublikowanym tekście można znaleźć także informację, że „szczątki, które rzekomo wykryły „lokalne media”, nie miały nic wspólnego z rosyjską bronią.”.

Sprawą żyje większość cypryjskich mediów informując na bieżąco o sytuacji dokonując aktualizacji swoich tekstów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading