fbpx

Co się zmienia od jutra?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jakie będą obowiązywać obostrzenia? Co zostało zmienione od poniedziałku 15.03.2021 roku?

 1. W godzinach 21:00 – 5:00 obowiązuje godzina policyjna; od wtorku 16.03.2021 roku godzina policyjna obowiązuje w godzinach 23:00 – 5:00
  W czasie godziny policyjnej przemieszczać się można jedynie w nagłych potrzebach; bez ograniczeń mogą przemieszczać się także osoby, które posiadają odpowiednie zaświadczenie z zakładu pracy.
 2. Dwa razy w ciągu dnia można wysłać wiadomość sms – z domu można wyjść jedynie po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z odpowiednim zezwoleniem; osoby powyżej 65. roku życia mogą korzystać z odpowiedniego formularza
  Wiadomości nie trzeba wysyłać w drodze do/z pracy a także w celu dowiezienia dziecka do szkoły (przedszkola) – trzeba jednak posiadać przy sobie odpowiedni druk
 3. Bez problemu można przemieszczać się między miastami (dzielnicami) po wysłaniu odpowiedniego sms’a – należy jednak wrócić do miejsca zamieszkania w ciągu 3. godzin.
 1. Dostęp do placów (parków) jest dozwolony od 15 marca dla grup maksymalnie 6. osobowych, niezależnie od wieku, pod warunkiem wysłania wiadomości tekstowej pod numer 8998 (nr 6)
  Osoby w wieku 12 lat i starsze muszą nosić maskę
 2. Dostęp do terenów piknikowych i tam jest dozwolony tylko w poniedziałek 15 marca 2021 r . Maksymalna liczba osób w grup w dniu 15 marca  to sześć (6) osób dorosłych i ich niepełnoletnich dzieci .
 3. Od 16 marca zakłady gastronomiczne mogą prowadzić działalność wyłącznie na wolnym powietrzu, zgodnie z protokołem zdrowotnym i odpowiednimi wytycznymi.
  Otwarte mogą zostać:
  • Restauracje
  • Hotele i turystyczne obiekty noclegowe
  • Tawerny
  • Kawiarnie
  • Restauracje z pizzą
  • Puby, bary z przekąskami i bary
  • Kawiarnie
  • Stołówki i / lub placówki gastronomiczne w szkołach, klubach sportowych, domach kultury, stowarzyszeniach itp.


Wizyta w restauracji jest możliwa po wysłaniu wiadomości tekstowej o treści 2 na numer 8998 i uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia w wiadomości zwrotnej.

 1. Posiłki w restauracjach mogą być spożywane jedynie przy stołach, przy jednym może siedzieć maksymalnie 8 osób; nie wolno obsługiwać klientów przy barach.
 2. Wszyscy pracownicy,  którzy są aktywni w przedsiębiorstwach, które zostaną ponownie otwarte od 16 marca,  muszą przejść szybki test antygenowy przed powrotem do miejsca pracy, bezpłatnie w ramach programu Ministerstwa Zdrowia lub prywatnie na własny koszt.
 3. Wynik szybkiego testu jest ważny przez  siedem (7) dni,  

Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!