Co robią policjanci na służbie gdy nic nie robią?

Służba Kontrolna prześledziła lokalizację i nawigację pojazdów policji, w celu zbadania wykorzystania pojazdów służbowych w państwie i szerszym sektorze publicznym.

Według Biura Audytu w ciągu 109 dni, zgodnie ze sprawozdaniem z audytu, doszło do 212 incydentów parkowania „na chwilkę” dziesięciu pojazdów pod adresami, które pokrywają się z tymi, w których mieszkają członkowie policji. A uogólniając:

  • w jednym przypadku, zarejestrowano ogółem 80 przypadków naruszenia przepisów dotyczących użytkowania pojazdów służbowych.
  • w 15 przypadkach, czas parkowania oficjalnych pojazdów w lokalizacjach które pokrywają się z tymi, w których mieszkają  członkowie policji, przekroczył godzinę.
  • w jednym przypadku radiowóz był zaparkowany pod adresem, który pokrywa się z adresem zamieszkania określonego oficera, na nieprzerwany czas 5 godzin i 46 minut. 
  • w  jednym przypadku zarejestrowanym przez Biuro Audytu określony członek policji wielokrotnie udawał się do swojego domu radiowozem (18 razy w okresie od 1.9.2018 do 22.10.2018).

Jeszcze wam mało? Dwa radiowozy w kupie. Jeden eskortuje drugi. Jeden parkuje na publicznym parkingu. Oficerowie przesiadają się do jednego wozu. Jadą razem i zatrzymują się pod kawiarnią a tam parkują od 10:10-11:15.

Interesujące. 

Kolejne odkrycie jest bardziej poważne. Co robił radiowóz policji z dystryktu Larnaki w Paralimni? Czas trwania tego ruchu to 8:30-13:00. Co ciekawe nie ma rejestracji celu tego wyjazdu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pojazd ten był zaparkowany pod kafeterią w Protaras w godzinach 10:10 – 11:15, a także czas potrzebny na przejazd z jego bazy (lotniska w Larnace) do Protaras, powstają rozsądne pytania dotyczące konieczności i celu operacji.czytamy w raporcie

Rozsądnie zapytać ale jak rozsądna będzie odpowiedź. 

Do wdrożenia systemu zakupiono, na podstawie umowy DO28 / 2013, 420 urządzeń śledzących, z których 320 udostępniono policji, a 100 straży pożarnej, 60 przenośnych systemów wykrywania pojazdów / osób oraz 50 urządzenia nawigacyjne. Całkowita kwota kontraktu wyniosła 405 945 EUR i obejmuje dostawę, instalację, eksploatację próbną, szkolenie i konserwację.

Czekamy na więcej ciekawostek policyjnych…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading