fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼
  • Limassol 33'C 🌥
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 35'C 🌥
  • Ayia Napa 32'C ☼
  • Paphos 34'C ☼

Co powiedział Prezydent w orędziu – przeczytajcie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W swoim piątkowym orędziu Prezydent Republiki Cypryjskiej ogłosił że obywatele niezależnie od narodowości, pomijając Cypryjczyków, osoby legalnie mieszkające i pracujące na Cyprze oraz studenci, nie będą mogły wjechać na terytorium kraju od rana, 15 marca 2020 przez kolejne 15 dni.
W uzasadnieniu przypomniał że w dniu 11.03.2020 r.,  Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała koronawirusa jako pandemię, co wskazuje na niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusa i potrzebę podjęcia bardziej rygorystycznych działań.

Zatem turyści nie mogą podróżować na Cypr przez 15 dni zaczynając od niedzieli.  
Dyplomaci będą mogli przekraczać granicę tylko w wyjątkowych sytuacjach i z odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi cel podróży. Dotyczy to również misji dyplomatycznych. Indywidualne przypadki to tylko nieuniknione obowiązki zawodowe.

Przejścia graniczne między terytoriami wolnymi i okupowanymi są dozwolone tylko dla osób należących do następujących kategorii: obywatele cypryjscy należący do społeczności Greków i Turków cypryjskich, przebywający legalnie w strefach wolnych i obywatele krajów objętych upoważnionym urzędem dyplomatycznym lub konsularnym; konwencje dwustronne lub międzynarodowe.

Prezydent zdecydował też o zawieszeniu zajęć w szkołach publicznych i prywatnych w kraju do 10 kwietnia 2020.

Apelował do rodziców o zdyscyplinowanie dzieci w trosce o ich przyszłość.
Prosił o wstrzymanie się od podróży. 
Podkreślił jak ważny jest szacunek do bliźnich zatem dla wspólnego dobra powinniśmy w ten trudny czas podążać za jego wytycznymi. Środki, które są podejmowane nie mają na celu zakłócania codziennego życia ale są obowiązkiem Rządu.

Na Cyprze, na obszarach wolnych i okupowanych, w ciągu ostatnich czterech dni odnotowano 19 przypadków. Wirus szerzy się w rekordowym tempie, a jego centrum jest teraz Europa i niestety podjęte przez Rząd środki są koniecznością.

“Kali dinami”. Bądźcie silni.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!