fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 29'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 30'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C 🌥
  • Paphos 29'C 🌥
  • Limassol 29'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 30'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C 🌥
  • Paphos 29'C 🌥

Co powiedział Prezydent w orędziu – przeczytajcie

W swoim piątkowym orędziu Prezydent Republiki Cypryjskiej ogłosił że obywatele niezależnie od narodowości, pomijając Cypryjczyków, osoby legalnie mieszkające i pracujące na Cyprze oraz studenci, nie będą mogły wjechać na terytorium kraju od rana, 15 marca 2020 przez kolejne 15 dni.
W uzasadnieniu przypomniał że w dniu 11.03.2020 r.,  Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała koronawirusa jako pandemię, co wskazuje na niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusa i potrzebę podjęcia bardziej rygorystycznych działań.

Zatem turyści nie mogą podróżować na Cypr przez 15 dni zaczynając od niedzieli.  
Dyplomaci będą mogli przekraczać granicę tylko w wyjątkowych sytuacjach i z odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi cel podróży. Dotyczy to również misji dyplomatycznych. Indywidualne przypadki to tylko nieuniknione obowiązki zawodowe.

Przejścia graniczne między terytoriami wolnymi i okupowanymi są dozwolone tylko dla osób należących do następujących kategorii: obywatele cypryjscy należący do społeczności Greków i Turków cypryjskich, przebywający legalnie w strefach wolnych i obywatele krajów objętych upoważnionym urzędem dyplomatycznym lub konsularnym; konwencje dwustronne lub międzynarodowe.

Prezydent zdecydował też o zawieszeniu zajęć w szkołach publicznych i prywatnych w kraju do 10 kwietnia 2020.

Apelował do rodziców o zdyscyplinowanie dzieci w trosce o ich przyszłość.
Prosił o wstrzymanie się od podróży. 
Podkreślił jak ważny jest szacunek do bliźnich zatem dla wspólnego dobra powinniśmy w ten trudny czas podążać za jego wytycznymi. Środki, które są podejmowane nie mają na celu zakłócania codziennego życia ale są obowiązkiem Rządu.

Na Cyprze, na obszarach wolnych i okupowanych, w ciągu ostatnich czterech dni odnotowano 19 przypadków. Wirus szerzy się w rekordowym tempie, a jego centrum jest teraz Europa i niestety podjęte przez Rząd środki są koniecznością.

“Kali dinami”. Bądźcie silni.

Απευθύνομαι απόψε σε όλους τους πολίτες, για να μεταφέρω την αποφασιστικότητα της Κυβέρνησης να συνεχίσει να λαμβάνει τα όποια μέτρα απαιτούνται προκειμένου με αποτελεσματικότητα να ελαχιστοποιήσουμε τις συνέπειες και της παρούσας κρίσης.

Geplaatst door Νίκος Αναστασιάδης (Nicos Anastasiades) op Vrijdag 13 maart 2020
Skomentuj

Więcej w tym temacie: