Co dziesiąty dom z fotowoltaiką

Zgodnie z wyliczeniami ministerstwa, co dziesiąty dom na Cyprze ma już zainstalowaną fotowoltaikę

Według ministra energetyki Giorgosa Papanastasiou co dziesiąty dom ma już instalację fotowoltaiczną, a rozpatrywanie rozpatrywanych wniosków w ramach projektu „Fotowoltaika dla wszystkich” ma się rozpocząć w ciągu kilku dni.

W rozmowie z StockWatch Papanastasiou wyjaśnił, że „wstępne zatwierdzenie wniosków, których liczba przekroczyła już 5000, rozpocznie się w kwietniu”. Wyraził przekonanie, że zainteresowani będą mieli czas na montaż instalacji fotowoltaicznej do lata, kiedy zaczną się wysokie temperatury.

Zauważył, że liczba instalatorów objętych planem „Fotowoltaika dla wszystkich” wynosi około 100, wyrażając ocenę, że proces przebiegnie bez szczególnych problemów. Wspomniał także o znacznym skróceniu czasu potrzebnego EAC na podłączenie systemu.

Papanastasiou powiedział także, że „przyspieszyliśmy procedury zakupu usług w Ministerstwie Energii, aby wnioski były rozpatrywane i udzielane odpowiedzi możliwie jak najszybciej”.

Komentując wzmożone zainteresowanie obywateli planami ministerstwa dotyczącymi instalacji fotowoltaiki, stwierdził, że „co dziesiąty dom (w tym mieszkanie) ma instalację fotowoltaiczną, zaś do EAC wpływa miesięcznie około 1500 wniosków o przyłączenie systemów”. Podkreślił, że „w tej chwili mamy podłączonych 53 000 systemów, z których większość ma łączną moc około 250 megawatów”.

Minister Energii, Handlu i Przemysłu wyjaśnił, że po złożeniu wszystkich 6 tys. wniosków przewidzianych w pierwszym etapie planu „Fotowoltaika dla wszystkich”, plan będzie kontynuowany w drugim etapie, aż do zaspokojenia potrzeb wszystkich chętnych obywateli.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading