Co dalej z programem „od drzwi do drzwi”?

Program dowozu dzieci do szkół spełnił swoje zadanie na wsiach – w miastach zostanie prawdopodobnie zlikwidowany.

Reakcja rodziców na korzystanie z instytucji dowozu dzieci do i ze szkoły, znanej powszechnie „ od drzwi do drzwi” , nie była taka, jakiej oczekiwano, głównie w niektórych ośrodkach miejskich, w związku z czym Ministerstwo Transportu ma zastanowić się , czy kontynuować go w niektórych obszarach. 

W przeciwieństwie do obszarów miejskich, program cieszy się dużym powodzeniem na obszarach wiejskich – przedstawiciel Ministerstwa oświadczył, że rozważa się tam jego rozszerzenie.

Według Nikiforosa wnioski o włączenie do programu płyną z kilku obszarów, w tym z Livadeia, Farmakas, Mammari, natomiast mniejsze zainteresowanie wykazują ośrodki miejskie, takie jak Strovolos i Aglantzia.

Sprawa została wczoraj zbadana w Komisji ds. Edukacji Parlamentu, gdzie stwierdzono, że w roku szkolnym, który zakończył się kilka tygodni temu, na całym Cyprze skorzystało z pomocy około 800 uczniów szkół podstawowych, a koszt tej usługi wyniósł około 800 000 euro. 

Rozmawiając z komisją edukacji parlamentarnej, szef departamentu transportu publicznego ministerstwa transportu Andreas Nikiforou powiedział, że koszty są tak wysokie, ponieważ program jest oferowany uczniom bezpłatnie.

Jak wyjaśnił pan Nikiforou, w rejonach, w których zainteresowanie jest mniejsze, kursują autobusy z 25–30 miejscami siedzącymi, w których przewozi się jedynie 4–5 dzieci. 

Oprócz zmniejszonego zainteresowania obszarami miejskimi Nikiforou wspomniał o ogromnym problemie ze znalezieniem kierowców autobusów.

Na posiedzeniu komisji, która miała na celu rozważenie możliwości rozszerzenia programu „od drzwi do drzwi” dla szkół podstawowych, poruszono również kwestię dowożenia uczniów szkół średnich i technicznych.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading