Co dalej z portem w Larnace

Wszystko wskazuje na to, że kolejny termin rozpoczęcia prac w porcie w Larnace nie zostanie dotrzymany.

Pojawiły się poważne obawy co do tego, czy spółka wyznaczona do rozbudowy i renowacji portu w Larnace będzie w stanie ukończyć prace.

Jak się okazało , firmie Kition Ocean Holdings powierzono projekt o wartości 1,2 miliarda euro dwa lata temu, ale jak się okazało, jeszcze nie rozpoczęła ona żadnych prac .

Prace nad projektem, zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, miały rozpocząć się w kwietniu 2023 r., jednak zostały przesunięte na marzec-kwiecień 2024 r. Jednak i ten warunek nie został spełniony i prace mają ruszyć już w czerwcu 2024.

Rzecznik Kition Ocean Holdings powiedział StockWatch, że „zgodnie z warunkami umowy firma nie jest upoważniona do składania oświadczeń ani dostarczania aktualnych informacji na temat postępu projektu. Tylko rząd ma taką władzę”.

Minister transportu Alexis Vafeades powiedział, że istnieją obecnie wątpliwości, czy firma dotrzyma tego terminu. Powiedział, że „dopóki nie zobaczymy rzeczywistych projektów i działań w terenie, nie popadniemy w samozadowolenie.

Ostrzegł, że jeśli firma nie będzie wywiązywać się ze zobowiązań umownych, to „będziemy odpowiednio postępować ”.

Jeśli chodzi o konsultacje z przedsiębiorstwem, Vafeades wyjaśnił, że zarówno on, jak i zespół zarządzający projektem są w stałym kontakcie z członkami konsorcjum.

Osobiście odbyłem z nimi spotkanie kilka tygodni temu, podczas którego jasno wyraziłem się, że duże projekty powinny się rozpocząć, ponieważ odpowiednia komisja ministerstwa udzieliła już kilku przedłużeń, a ostatnie wygasa w czerwcu 2024 r.

Projekt został pierwotnie zatwierdzony przez byłego prezydenta Nicosa Anastasiadesa w kwietniu 2022 r.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading