fbpx

Co dalej z ograniczeniami?

W tym tygodniu rząd musi podjąć decyzje co dalej z ograniczeniami, które będą obowiązywać do końca miesiąca. Liczba pozytywnych wyników odnotowywanych codziennie w skali kraju i wynikających z testów szybkimi testami diagnostycznymi nadal daje jasny obraz, że rozprzestrzenianie się koronawirusa dotyka wszystkie dystrykty. 

Wyniki testów pokazują jednoznacznie – wirus jest obecny na całej wyspie nie jest więc do końca wiadome jakie ograniczenia zostaną zdjęte i czy zostaną wprowadzone kolejne. Wielce prawdopodobne jest to, że zostaną zdjęte ograniczenia w przemieszczaniu się z i do Pafos i Limassol. W przypadku Pafos wyraźnie widać mniejszą ilość zakażeń, w przypadku Limassol prawdopodobnie nastąpi stopniowe rozluźnienie, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenia geograficzne, ponieważ doświadczenia ostatnich kilku dni pokazują, że liczba obywateli, którzy przenoszą się w celach biznesowych lub z innych powodów z Limassol do innych prowincji i na odwrót są dość duże. Dowodem na to są kolejki setek osób, które w ten weekend ustawiły się w punktach poboru próbek. 

W ciągu ostatniego tygodnia, na podstawie szybkich testów antygenowych, ujawniono 551 zakażeń:

  • Famagusta: 1793 wymazów – 45 pozytywnych (2,5%)
  • Limassol: 9625 wymazów – pozytywnych 174 (1,8%)
  • Larnaka: 5530 wymazów – pozytywnych 97 (1,75%)
  • Nikozja: 12945 wymazów – pozytywnych 205 (1,58%)
  • Pafos: 5429 – pozytywnych 30 (0,55%)

Z wypowiedzi członków komitetu doradczego wynika, że zniesienia obostrzeń powinniśmy się spodziewać dopiero w okresie Bożego Narodzenia.

Prawdopodobnie decyzje zostaną podjęte podczas posiedzenia rządu w środę.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!