Co dalej z drapaczami chmur?

Specjaliści pytają w specjalnym badaniu o wpływ wysokich budynków na życie mieszkańców miast

Rada ds. Planowania Przestrzennego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zleciła badanie wpływu wysokich budynków.

Zgodnie z oświadczeniem badanie, które ma zostać przeprowadzone przez szkołę architektury Uniwersytetu Neapolis w Pafos, koncentruje się na ocenie wpływu budowy wysokich budynków w miastach cypryjskich, szczególnie w Limassol i Nikozji, a także na zbadaniu nowych ram polityki dla ich regulacji.

Oczekuje się, że badanie będzie podzielone na trzy części, z których pierwsza skupi się na zrozumieniu obecnej sytuacji oraz przeglądzie procesów wydawania pozwoleń i budowy. Naukowcy sporządzą mapę lokalizacji wysokich budynków i przeanalizują ich wpływ na panoramę miasta, widok, mikroklimat i zacienienie, a także przeprowadzą wywiady z mieszkańcami mieszkającymi w ich pobliżu.

W drugiej części badacze zarejestrują najlepsze praktyki krajów i miast za granicą w zakresie kierunków widoku, estetyki budynków i procedur planowania urbanistycznego w przypadku wieżowców.

Trzecia część badania skupi się na określeniu parametrów lokalizacji wysokich budynków na Cyprze i zaproponowaniu mechanizmów kontroli planowania przestrzennego.

Badanie ma potrwać pięć miesięcy i jest nadzorowane przez Departament Urbanistyki i Mieszkalnictwa, który również będzie dostarczał dane i informacje.

Mieszkańcy mieszkający w pobliżu wieżowców, szczególnie w Limassol i Nikozji, proszeni są o wyrażenie swojej opinii poprzez wypełnienie kwestionariusza badania, który można znaleźć tutaj .


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!