fbpx

Co było w samolocie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Eksperci FBI i ONZ zajrzeli do aresztowanego samolotu.

O aresztowanym w 2019 samolocie pisaliśmy już jakiś czas temu. Sprawa, która została ujawniona dopiero teraz, sięga 2019 roku, kiedy samolot z serbskimi znakami rejestracyjnymi wylądował w trybie awaryjnym na lotnisku w Larnace. Zgodnie z planem powinien lecieć trasą Jordania – Libia ale ze względu na informacje o stanie wojennym wylądował awaryjnie na Cyprze. Kilka godzin później poleciał na lotnisko w Pafos, gdzie w związku z podejrzeniami ONZ o przewozie broni został aresztowany.


Przez wiele miesięcy samolot był pozostawiony sam sobie bez odpowiedniego zabezpieczenia.


Wczoraj, 10. ekspertów ds. broni FBI wraz z resztą zespołu, w skład którego wchodzą członkowie policji cypryjskiej, przeprowadziło całodniową inspekcję. W samolocie wykryto pewne modyfikacje, które mogą mieć związek z nielegalną działalnością.

W ciągu kilku następnych dni, wszelkie informacje z oględzin oraz badań (pobrano między innymi próbki do badań) zostaną przedstawione w formie raportu do ONZ.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!