fbpx

Ciepło? Będzie jeszcze cieplej!

Wyspa ma wygrzewać się w temperaturach wyższych niż przeciętna o tej porze roku, w której te w głębi lądu mogą w weekend wzrosnąć nawet powyżej 41°C


Według meteorologów, w centralnych obszarach wyspy temperatura w weekend może przekroczyć 41°C, 32°C będzie na zachodnim wybrzeżu, 35°C na innych wybrzeżach i 30°C w górach.


W nocy temperatura spadnie do 24°C na zachodnim wybrzeżu, 25°C w głębi lądu i 20°C w górach.

Pewnej ulgi spodziewajmy się w poniedziałek, kiedy temperatura powróci do norm sezonowych.

W weekend 23 – 24 lipca 2022 r. ryzyko wybuchu i rozprzestrzeniania się pożarów lasów będzie na poziomie „czerwonego alertu” – napisał w specjalnym oświadczeniu Departament Leśnictwa

Rozpalanie ognia bez pozwolenia jest zabronione i stanowi przestępstwo, za które zgodnie z ustawą Prawo leśne z 2012 r. grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat lub grzywna do 50000€ lub obie kary łącznie oraz zgodnie z ustawą o zapobieganiu pożarom z 1988 r. do 5 lat lub grzywną do 20000€ lub obiema karami łącznie.

Rozpalanie ognia w celu przygotowania posiłków jest dozwolone tylko na grillach w miejscach piknikowych.

Leśnicy apelują do społeczeństwa, aby zachować szczególną ostrożność podczas wycieczek, całkowicie unikając działań i czynności, które mogą spowodować pożar, takich jak używanie narzędzi lub maszyn rolniczych wytwarzających ciepło, iskry lub płomień. Przypominają także, żeby nie wyrzucać niedopałków papierosów.

Jeśli ktoś zauważy dym lub pożar, powinien natychmiast zadzwonić pod numer 112.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!