Ciemno jak w porcie w Pafos

Zamek w Pafos tonie w ciemnościach! Działają tam tylko dwa reflektory podświetlające to charakterystyczne miejsce w mieście.

Charakterystyczny punkt Pafos czyli zamek, można odwiedzać w teorii całą dobę. Problem jest jednak taki, że nie działa większość lamp oświetlających to charakterystyczne na wyspie miejsce – jest tam po prostu ciemno.

Biznesmeni z portu i molo narzekają, że kultowy średniowieczny zamek od miesięcy stoi w ciemności (świecą tylko dwa reflektory). Zęby było ciekawiej obecnie nawet ścieżka dla pieszych od wejścia do portu na Plac Zamkowy jest ciemna ze względu na trwające w okolicy budowy.

Na całym świecie, zabytki o podobnej wartości i znaczeniu są eksponowane przy użyciu najnowocześniejszych środków i technik natomiast w Kato Pafos, gdzie znajduje się cały park archeologiczny chroniony przez UNESCO nikt nie potrafi zadbać nawet o zwykłe oświetlenie.

Sytuacja jest jeszcze gorsza w nocy na drodze dojazdowej za budynkami portowymi, która prowadzi do deptaka Faros i na plac Zamku gdzie nie ma nawet jednej lampy i aby móc bezpiecznie poruszać się w tym rejonie w nocy, odwiedzający muszą mieć telefon z latarką.

Jest to generalnie sytuacja absurdalna w czasie gdy Pafos funkcjonuje teraz jako Stolica Inteligentnej Turystyki UE na rok 2023.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!