fbpx

Chorzy sportowcy?

Czy można jednocześnie być zdrowym i chorym? Sportowcy na Cyprze tak właśnie mają.

Karta zdrowia to podstawa każdej aktywności sportowej , gdyż bez tego dokumentu nikt nie może wystartować zawodowo, nawet amatorsko. Okazuje się jednak, że część sportowców którzy posiadają karty zdrowia zezwalające na grę jednocześnie jest zwolniona ze służby wojskowej z powodu choroby.


Wielu sportowców posiada wojskową kategorię i5, która zwalnia ich ze służby wojskowej.


Kategoria i5 przysługuje osobom mającym problemy zdrowotne, niepełnosprawności, problemy psychologiczne, ale także niektóre zespoły, np. zespół Downa.

Jak informują parlamentarzyści, około 30. osób zawodowo zajmujących się sportem, posiada wojskową kategorię i5. Co ciekawe, te same osoby, bez problemu przechodzą badania lekarskie i otrzymują kartę zdrowia zezwalającą na kontynuowanie kariery sportowej.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Dzieci Polaków muszą służyć w cypryjskim wojsku >>>

Parlamentarzyści pracują nad nowymi przepisami, które natychmiast uregulują tę kwestię.

Zgodnie z projektem przepisów, osoby posiadające wojskową kategorię i5 automatycznie stracą możliwość otrzymania kart zdrowia i nie będą mogły kontynuować swojej sportowej kariery.

Ciekawe tylko co na to wszystko powiedzą kibice kiedy ich ulubieni piłkarze zamiast na boisku stawią się w jednostkach wojskowych.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!