fbpx

Chcecie usiąść w samolocie obok siebie? Musicie płacić!

Pierwszy był Ryanair, teraz dołącza WizzAir

Węgierski przewoźnik idzie wydeptanym już przez Ryanair śladem i rozsadza rodziny i znajomych, którzy kupili wspólnie bilety po całym samolocie. Dotychczas jeśli ktoś nie wykupił płatnej usługi dającej prawo do wyboru miejsca w samolocie, to do tej pory system sadzał obok siebie rodziny, znajomych i inne osoby podróżujące na jednej rezerwacji. To stopniowo się zmienia i jeśli nie wykupiliście miejsc obok siebie i czekacie na ślepy los – możecie zostać rozsadzeni po całym samolocie.

Tego typu zmiany wymuszające wykupienie miejsc już jakiś czas temu wprowadził Ryanair. Doprowadził do tego, że system internetowy potrafił rozdzielić matkę i jej dzieci i posadzić w różnych krańcach samolotu. WizzAir jest na Cyprze popularniejszy dla Polaków chociażby z tego powodu, że lata do dwóch polskich miast i ma relatywnie lepsze ceny.

Okazuje się więc, że nawet jeśli już macie bilety na Cypr (lub do Polski) to odprawiając się w bezpłatnym 48. godzinnym terminie będziecie zmuszeni dopłacić za wybór miejsc. A nie są to małe kwoty. Zgodnie z cennikiem WizzAir opłata za wybór miejsca w samolocie waha się od 1€ do nawet 50€ w zależności od tego, które miejsce wybieramy i kiedy lecimy. Biorąc więc pod uwagę nawet najniższą cenę czyli 1€ dla czteroosobowej rodziny będzie to wydatek minimum 16€.

Okazuje się więc, że tani WizzAir jest coraz droższy!


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!