Chce karać niezaszczepionych księży

Arcybiskup Chryzostomos powiedział, że zasugeruje Świętemu Synodowi karanie duchownych, którzy nalegają, aby ludzie nie przyjmowali szczepień.

Według państwowego nadawcy CyBC, prymas Kościoła planuje poruszyć sprawę na Świętym Synodzie i zasugerować karę dla duchownych, którzy nakłaniają wiernych do nieszczepienia się oraz sami odmawiają przyjmowania szczepionek.

Ma również zwrócić się do członków Świętego Synodu o naciskanie na publiczne wypowiedzi hierarchów i duchowieństwa na rzecz programu szczepień.


Biskup Morphou publicznie zniechęca do szczepień. Po wyzdrowieniu z Covid, powiedział, że poprosił Dziewicę Maryję, aby wysłała mu wirusa, aby został upokorzony. 


Zdaniem Biskupa Morphou Dziewica Maryja dała mu urlop, aby mógł odpocząć i teraz czuje się znacznie lepiej. Biskup powiedział również, że szczepienie jest wybiegiem Nowego Porządku Świata, aby przeciwstawić tych, którzy są zaszczepieni, przeciwko tym, którzy nie są. Teolodzy kościoła publicznie krytykowali biskupa za te słowa – on jednak się z nich nie wycofał.

Jak twierdzą znawcy Kościoła, to właśnie zachowanie i słowa Biskupa z Morphou spowodowało postawienie wniosku o karanie księży.

Według CyBC, prezydent Nicos Anastasiades został zaproszony do udziału w spotkaniu Świętego Synodu w czwartek, aby poinformować członków o najnowszych wydarzeniach dotyczących problemu Cypru i odpowiedzieć na pytania.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading