Chaos w miastach – autobusy zostały w zajezdniach

Decyzja ministra spowodowała, że wiele autobusów nie wyjechało dziś na swoje trasy – nie wiadomo kiedy sytuacja wróci do normy…

Wczorajsza decyzja ministerstwa o zakazie wyjazdu odpowiednio wyposażonych autobusów na trasy spowodowała chaos praktycznie we wszystkich miastach na Cyprze. Wiele autobusów pozostało w zajezdniach.

Śmiało można powiedzieć, że sytuacja jest zła – dzieci nie dojechały do szkół, dorośli do zakładów pracy a turyści pozostali na lotniskach.

Z całą pewnością cieszą się taksówkarze.

W najgorszej sytuacji jest Pafos – tam praktycznie żaden autobus nie ma wymaganego prawem systemu automatycznego gaszenia komory silnika. Firma przewozowa ma dostępnych zaledwie kilka autobusów z ilością mniejszą ilością miejsc, które nie podlegają nowym przepisom – wszystkie wyjechały na trasy, ale z całą pewnością nie obsłużą wszystkich pasażerów.


W Limassol odwołano praktycznie wszystkie kursy szkolne – obsługiwały je autobusy starszego typu. Na liniach regularnych kursują autobusy zakupione w tym roku a więc posiadające wymagane systemy.

W Nikozji i Larnace nie wyjechały autobusy podwykonawców wykonujących kursy na liniach szkolnych – komunikacja miejska kursuje bez zmian.

W sumie, jak szacuje ministerstwo, dziś na ulice nie wyjechało kilkaset pojazdów.

Zdaniem specjalistów sytuacja powinna wrócić do normy w ciągu najbliższych dwóch tygodni – do tego czasu radzimy uzbroić się w cierpliwość i zorganizować inne alternatywne środki transportu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!