fbpx

Chaos testowy trwa

To samo proste pytanie, zadane dwóm różnym urzędnikom, może spowodować totalny chaos komunikacyjny. Tak właśnie się dzieje w przypadku testów na COVID19. Zarówno my, jak i nasi czytelnicy, zadali urzędnikom cypryjskim pytanie, od którego momentu liczone jest 72. godziny w których test jest ważny. Otrzymaliśmy dwie różne odpowiedzi.

Jedna z naszych czytelniczek uzyskała taką oto odpowiedź:


Wynika z niej jednoznacznie, że 72. godziny liczone są od momentu pobrania wymazu. Może to stwarzać istotne problemy w uzyskaniu wyniku testu – niektóre laboratoria w Polsce gwarantują wynik badania w ciągu “trzech, czterech dni roboczych” od momentu pobrania wymazu. Mowa tu głównie o mobilnych lub stacjonarnych punktach pobrań, w których badania nie są wykonywane na miejscu ale próbki są przesyłane do wykonania odpowiednich testów w innych, większych miastach. Może się więc okazać, że w momencie gdy dotrze do Was negatywny wynik testu dokument okaże się już “przeterminowany”.

Co ciekawe, informacje do jakich nam udało się dotrzeć mówią jednoznacznie, że 72. godziny są liczone od momentu faktycznego przeprowadzenia testu już w laboratorium. Widzicie sms’a, który został wysłany z negatywnym wynikiem testu po badaniu wykonanym 30.07.2020

Co ciekawe, informacje do jakich nam udało się dotrzeć mówią jednoznacznie, że 72. godziny są liczone od momentu faktycznego przeprowadzenia testu już w laboratorium.

Sms został wysłany z negatywnym wynikiem testu po wymazie 30.07.2020 roku dokonanym na Cyprze. Zaznaczono na nim wyraźnie, że badanie zostało wykonane 01.08.2020 roku! W dokumentach poświadczających brak COVID 19 także napisano, że badanie przeprowadzono 01.08.2020 roku.

O co więc tak naprawdę chodzi? My już nic z tego nie rozumiemy.

W związku z zaistniałą sytuacją, bardzo prosimy o kontaktowanie się w powyższej sprawie bezpośrednio z cypryjskimi urzędami. Ministerstwo Transportu uruchomiło specjalny adres mailowy oraz numer telefonu:

[email protected]


+357 24841234

gdzie na wszystkie pytania odpowiedzą dedykowani pracownicy Ministerstwa Turystyki Republiki Cypryjskiej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!