Ceny umowne?

Coraz częściej pasażerowie skarżą się na taksówkarzy z lotniska w Pafos. Okazuje się, że żerują oni głównie na osobach starszych i nieświadomych prawdziwych cen za usługi taksówkarskie turystów.

Ostatnio do Cyprus Taxi Association wpływa coraz więcej skarg na kierowców, którzy nie chcą używać taksometrów i próbują stosować tak zwane ceny umowne. Przekonała się o tym doskonale para starszych osób, którzy przylecieli z Salonik. Za przejazd z lotniska do Jeroskipu (jak pokazuje mapa 14 km) taksówkarz zażądał 35€!

Po rozpatrzeniu skargi stowarzyszenie uznało, że para powinna zapłacić maksymalnie 15€ za kurs. Opłata byłaby oczywiście wyższa, jeśli przejazd odbywałby się w niedziele, święto lub w nocy – jednak nic takiego nie miało miejsca. Sprawę zgłoszono na policję, która zapowiedziała wzmożone kontrole w okolicach lotnisk.

Pamiętajcie, aby rezerwować taksówki z pewnym wyprzedzeniem. Możecie skorzystać z wyszukiwarki transferów Skyscannera (sprawdźcie tutaj >>> ) lub na stronie, dzięki której dostępne są firmy zrzeszające firmy taksówkarskie (tutaj >>>). Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku będziecie mogli zamówić transport on line i za niego zapłacić. Będziecie mieli wtedy pewność, że taksówkarz odbierze Was z żądanego miejsca i nie zastosuje cen umownych.

Did you know banner pl


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading