fbpx

Ceny mieszkań jeszcze wzrosną!

Izba handlowo-przemysłowa Limassol (Keve) ostrzegła, że czynsze w mieście będą nadal rosły. Zdaniem Keve spowodowane jest to konieczności zatrudnienia tysięcy pracowników do zakończenia prowadzonych już inwestycji a także znalezienia mieszkań dla nowych pracowników, których niewątpliwie potrzebują wciąż rozbudowujące się hotele.

Szef izby Costas Galatariotis powiedział, że tylko w 2019 roku Limassol przybędzie około 6000 mieszkańców. Jego zdaniem w ciągu najbliższych kilku miesięcy rynek pracy w Limassol będzie potrzebował około 3000 nowych pracowników budowlanych, 2500 osób do obsługi kasyna oraz 800 osób do powstających hoteli. Nie bierze tu pod uwagę hoteli, które już prosperują lub lada chwila się otworzą. Zdaniem Kyprosa Hadjiathanasiou z Gnora Communications do uruchomienia kasyna będzie potrzebnych około 4000 osób – w późniejszym okresie ostateczne zatrudnienie utrzyma około 2500 z nich.

Yiannis Markides, szef oddziału stowarzyszenia robotników budowlanych w Limassol powiedział w rozmowie z Cyprus Mail:

Nie jest tak, że czynsz jest za wysoki w Limassol, to wynagrodzenia nie dogoniły cen czynszu. Statystyki UE pokazują, że czynsz za wynajem mieszkania powinien wynosić około 20-30% wynagrodzenia dzierżawcy. 
Znacie kogoś, kto zarabia 2 400 € miesięcznie? 

I my się z Panem Markidesem w pełni zgadzamy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!