fbpx

Centra handlowe pozostaną zamknięte?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dane epidemiologiczne nie pozwalają na ponowne otwarcie centrów handlowych – mówi minister

Przedstawiciele centrów handlowych wzięli udział w telekonferencji z ministrem zdrowia, której głównym tematem było ponowne uruchomienie, jeszcze przed świętami, centrów handlowych.

Nieustannie ponownie oceniamy dane i podejmujemy stosowne decyzje, ponieważ w przypadku centrów handlowych właściciele przesłali sugestie, aby zrewidować środki – powiedział po spotkaniu minister

Constantinos Ioannou przekazał te sugestie rządowej komisji doradczej ds. zdrowia i jeśli eksperci zalecą wprowadzenie jakichkolwiek zmian, środki zostaną odpowiednio zmodyfikowane. Jedną z nich było zezwolenie na ponowne otwarcie centrów przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu liczby klientów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

Sektor handlowy ostro skrytykował rządowe zamknięcie wielu sklepów, tak jak spodziewano się dużego ruchu w okresie świątecznym.

Firmy i pracownicy głośno krytykowali nowe środki, które, jak mówią, sparaliżują finansowo wiele osób w już zagrożonym sektorze. Centra handlowe są obecnie zamknięte co najmniej do 31 grudnia.

Rząd zdecydował o rozpatrzeniu wniosku o ponowne otwarcie centrów handlowych na kolejnym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!