Centra handlowe pozostaną zamknięte?

Dane epidemiologiczne nie pozwalają na ponowne otwarcie centrów handlowych – mówi minister

Przedstawiciele centrów handlowych wzięli udział w telekonferencji z ministrem zdrowia, której głównym tematem było ponowne uruchomienie, jeszcze przed świętami, centrów handlowych.

Nieustannie ponownie oceniamy dane i podejmujemy stosowne decyzje, ponieważ w przypadku centrów handlowych właściciele przesłali sugestie, aby zrewidować środki – powiedział po spotkaniu minister

Constantinos Ioannou przekazał te sugestie rządowej komisji doradczej ds. zdrowia i jeśli eksperci zalecą wprowadzenie jakichkolwiek zmian, środki zostaną odpowiednio zmodyfikowane. Jedną z nich było zezwolenie na ponowne otwarcie centrów przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu liczby klientów w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

Sektor handlowy ostro skrytykował rządowe zamknięcie wielu sklepów, tak jak spodziewano się dużego ruchu w okresie świątecznym.

Firmy i pracownicy głośno krytykowali nowe środki, które, jak mówią, sparaliżują finansowo wiele osób w już zagrożonym sektorze. Centra handlowe są obecnie zamknięte co najmniej do 31 grudnia.

Rząd zdecydował o rozpatrzeniu wniosku o ponowne otwarcie centrów handlowych na kolejnym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading