Cel osiągnięty!

Cypr przekroczył założony na 2022 rok zarejestrowania pojazdów elektrycznych o 144 procent, powiedział w poniedziałek minister transportu Yiannis Karousos.

Przemawiając podczas ceremonii „Transformacja energetyczna oraz rola i wzrost ekologicznych systemów opieki zdrowotnej w celu osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju” w Aradippou, Karousos powiedział, że rząd dąży do „Fit for 55” i Green Transition.

Rada ministrów zatwierdziła ramy polityki dotyczące mobilności elektrycznej, których głównym celem jest skupienie się na strukturach, działaniach i zmianach prawnych w celu wdrożenia tych ram – powiedział.

Odnosząc się do programów motywacyjnych do zakupu pojazdów elektrycznych, powiedział:

Ogłoszone przez nas programy dotyczące mobilności elektrycznej okazały się wielkim sukcesem – około 8 000 osób złożyło wniosek i wyraziło zainteresowanie zakupem pojazdu elektrycznego. Jednocześnie istnieje duże zainteresowanie przedsiębiorstw, szczególnie tych zajmujących się dystrybucją, korzystaniem z transportu elektrycznego.

Powiedział, że ministerstwo ma do odegrania ważną rolę, z programami w pracach dotyczących transportu publicznego i uczynienia go bardziej zrównoważonym.

Stały sekretarz Ministerstwa Energii Marios Panayides powiedział:

Zmiany klimatyczne, a także wysokie ceny energii, bezpieczeństwo energetyczne i wystarczalność to jeden z największych problemów na poziomie globalnym, który stworzył pilną potrzebę skoordynowanych i zdecydowanych działań, nie tylko na Cyprze, ale bardziej ogólnie w Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej

Dodał, że resort intensywnie pracuje nad przewartościowaniem swojej polityki, biorąc pod uwagę nową sytuację geopolityczną w regionie.

Otwartym pozostaje pytanie czy samochody elektryczne, po wzrostach cen prądu, będą opłacalne w użytkowaniu…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading