fbpx

Były Biskup oskarżony o gwałt zasłania się demencją

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jutro ciąg dalszy rozprawy – były Biskup oskarżony o gwałt broni się demencją by uniknąć zeznawania podczas procesu.

Sprawa duchownego oskarżonego o gwałt, po latach doczekała się rozprawy. Oskarżony, były biskup Kiti, Chrisostomos, dziś już człowiek wiekowy, przed laty dopuścił się gwałtu, napaści i molestowania kobiet.

Choć ofiary doskonale pamiętają te zdarzenia, obrońcy byłego biskupa informują Sąd, że oskarżony cierpi na demencję. Również dwóch innych świadków obrony nie może uczestniczyć w postępowaniu sądowym, z tego samego powodu.


Chryzostomos został oskarżony o gwałt lecz zwolniony za kaucją w wysokości 50000€ w kwietnu tego roku. Również jego dokumenty podróży zostały atrzymane do czasu ogłoszenia wyroku.


Prócz oskarżenia o gwałt, wielebny musi stawić czoła oskarżeniu o  nieprzyzwoitą napaść na kobietę w listopadzie 1981 roku. Kobieta była wówczas nieletnia.

Adwokaci Chrysostomosa wezwali dwóch ekspertów: neuroradiologa i psychiatrę, którzy rzeczywiście potwierdzili że były biskup cierpi na postępującą demencję.

Przed Sędzią w Larnace, jako dowpdy, zaprezentowano nowe i stare zdjęcia rentgenowskie. Prokuratura zażądała odroczenia  postępowania do czasu rozpatrzenia materiału dowodowego przedłożonego w poniedziałek.

 Prośba została przyjęta i jako taki kolejny termin wyznaczono środę, 30 czerwca.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!