fbpx

Byłeś w piekarni lub sklepie? Zgłoś się na test!

Ministerstwo zdrowia ogłosiło we wtorek 33 przypadki koronawirusa. Trzy przypadki były częścią testów 20 000 pracowników w sektorze publicznym i prywatnym, 10 znaleziono podczas śledzenia kontaktów, jedna z osób przybyła w poniedziałek z zagranicy, a 16 pochodziło z firmy w Aradippou, gdzie 12 pracowników miało już pozytywne wyniki. Reszta jest badana.

Epidemiolog Michalis Voniatis wzywa osoby, które odwiedziły piekarnię Zorbas w Aradippou lub Alphamega w Engomi w ciągu ostatnich dwóch tygodni, o zgłoszenie tego faktu właściwym organom i jak najszybszego przetestowania:

Moim zdaniem większość z osób należy uznać za zagrożonych, ponieważ nie znamy jeszcze skali problemu. Nie jest wcale łatwo. Istnieje możliwość, że wirus nadal znajduje się w okresie inkubacji dla wielu osób, które niedawno odwiedziły dwa sklepy lub zakład produkcyjny.
W takim przypadku za 15 dni będziemy mieli znacznie więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wszyscy zostali przetestowani

W ramach programu 20 000 testów, od jego wprowadzenia w sobotę do 16:00 dzisiaj ukończono wykonano 1 276 testów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!