fbpx

Budynki już stoją – strażacy dopiero kupią sprzęt

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjscy strażacy mają sprzęt do gaszenia 10. piętrowego budynku -te budowane na Cyprze są kilka razy wyższe.

Dopiero w przyszłym roku na wyspę ma dotrzeć nowa platforma, która pozwoli gasić pożary w budynkach 20. piętrowych. Będzie miała wysięg 60 metrów. Ta, zakupiona w 2018 roku ma 30 metrów.

Jak zapewnia rzecznik straży pożarnej Andreas Kettis, we wszystkich wysokich budynkach zainstalowany jest specjalny, najnowocześniejszy sprzęt gaśniczy. Montowane są automatyczne zraszacze (zarówno wodne jak i ze środkami chemicznymi), przeciwpożarowe drzwi pozwalające odgrodzić miejsce pożaru od pozostałej części budynku oraz specjalne zasłony przeciwpożarowe wyłączające z użytkowania całe piętra.

Planowany jest także zakup specjalnego samochodu służącego jako mobilne centrum dowodzenia. Samochód będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający przewidzieć jak pożar może się rozwijać.

Rzecznik strażaków zapowiedział także wymianę wielkich, starych samochodów gaśniczych na nowoczesne, dużo mniejsze, które będą mogły sprawniej poruszać po starych, zakorkowanych i zastawionych przez parkujące samochody ulicach w centrum miast.

Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku – przetargi zostaną ogłoszone lada chwila.

[bar id=”26026″]


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!