fbpx

Budynki już stoją – strażacy dopiero kupią sprzęt

Cypryjscy strażacy mają sprzęt do gaszenia 10. piętrowego budynku -te budowane na Cyprze są kilka razy wyższe.

Dopiero w przyszłym roku na wyspę ma dotrzeć nowa platforma, która pozwoli gasić pożary w budynkach 20. piętrowych. Będzie miała wysięg 60 metrów. Ta, zakupiona w 2018 roku ma 30 metrów.

Jak zapewnia rzecznik straży pożarnej Andreas Kettis, we wszystkich wysokich budynkach zainstalowany jest specjalny, najnowocześniejszy sprzęt gaśniczy. Montowane są automatyczne zraszacze (zarówno wodne jak i ze środkami chemicznymi), przeciwpożarowe drzwi pozwalające odgrodzić miejsce pożaru od pozostałej części budynku oraz specjalne zasłony przeciwpożarowe wyłączające z użytkowania całe piętra.

Planowany jest także zakup specjalnego samochodu służącego jako mobilne centrum dowodzenia. Samochód będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający przewidzieć jak pożar może się rozwijać.

Rzecznik strażaków zapowiedział także wymianę wielkich, starych samochodów gaśniczych na nowoczesne, dużo mniejsze, które będą mogły sprawniej poruszać po starych, zakorkowanych i zastawionych przez parkujące samochody ulicach w centrum miast.

Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku – przetargi zostaną ogłoszone lada chwila.

[bar id=”26026″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!