fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 12'C 🌥
  • Nicosia 10'C ☁
  • Larnaca 10'C 🌥
  • Ayia Napa 11'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁
  • Limassol 12'C 🌥
  • Nicosia 10'C ☁
  • Larnaca 10'C 🌥
  • Ayia Napa 11'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁

Budynek super, ale…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
“Błękitny Ocean” – ta nazwa zobowiązuje

Kilkukrotnie pisaliśmy już o nowych budynkach powstających w Limassol. Odezwał się do nas Tomek z Limassol pokazując na zdjęciach w jak wygląda to czego zwykły, nowy mieszkaniec budynku nie zauważy.

Budynek budowała firma Prime Property i jak można przeczytać na ich stronie internetowej prawie wszystkie mieszkania w nowym budynku zostały już sprzedane – do sprzedania został jedynie 5. pokojowy penthouse na ostatnim, 7. piętrze.

Jak twierdzi nasz czytelnik nowy budynek całkowicie zasłonił okna w budynku obok – teraz bez znaczenia jest czy jest dzień czy noc i tak w mieszkaniach jest ciemno.

Firma wyniosła się już z placu budowy pozostawiając syf i brud naokoło budynku, ale w końcu nowi nabywcy nie będą tego widzieć. Jak twierdzi nasz czytelnik kilkukrotnie wysyłał maile na adres podany na stronie internetowej bez rezultatu, w końcu adres mail naszego czytelnika został przez Prime Property zablokowany i żadne informacje do firmy nie docierają. Ostatnio, w marcu 2018, otrzymał maila o treści (skróty pochodzą od redakcji):

Witam! Mam na imię Józef. Jestem kierownikiem projektu BLUE OCEAN PROJECT w pobliżu zoo w Limassol.

Proszę o kontakt ze mną w celu umówienia wizyty w twoim mieszkaniu oraz w celu kontroli i naprawy uszkodzeń w razie potrzeby.

Niestety, do spotkania nie doszło, a kierownik przestał odbierać telefony.

Mamy dziwne wrażenie, że firmom budującym nowe mieszkania zależy przede wszystkim na jak najszybszej sprzedaży. Osoby, które kupują tego typu nieruchomości zależy chyba tylko na tym, aby dostać zaświadczenie o fakcie posiadania nieruchomości na Cyprze aby wystąpić o obywatelstwo. Przestaje się już liczyć jakoś, czystość i otoczenie. O sąsiednie budynki nikt już się nie martwi.

Otwarte pozostaje jedynie pytanie – co na to wszystko urzędnicy miejscy i nadzór budowlany (jeżeli takowy na Cyprze istnieje). Istnieją przecież jakieś europejskie normy, które mówią ile metrów powinno być wolnej przestrzeni między budynkami. Tylko czy ktoś zwraca na to uwagę?

Powinniśmy chyba postawić pytanie – co czeka Limassol i cały Cypr, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie…


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: