SeoHost.pl

Brytyjczycy ewakuowani na Cypr

Kolejne samoloty z uciekinierami z Sudanu lądują w Akrotiri – Brytyjczycy wykorzystują bazę do ewakuacji swoich obywateli.

Lądowanie trzeciego samolotu transportowego w Larnace w środę rano zakończyło pierwszy etap trwającej operacji brytyjskiej mającej na celu usunięcie ich obywateli z rozdartego wojną Sudanu. Przylot trzeciego samolotu na Cypr od ostatniej nocy, kiedy rozpoczęła się operacja, został wstępnie potwierdzony przez BBC.

Według urzędników Foreign Office, te pierwsze trzy loty przewoziły łącznie 230 – 240 osób.

39 uratowanych pierwszym lotem, który przyleciał do Larnaki we wtorek wieczorem, zatrzymało się na noc w hotelu i oczekuje się, że otrzymają możliwość podróży do Wielkiej Brytanii później w ciągu dnia. Oczekuje się, że to samo stanie się z uratowanymi pasażerami pozostałych dwóch lotów.

Brytyjczycy do ewakuacji swoich obywateli wykorzystują swoje samoloty zbazowane w bazie w Akrotiri.

BBC informuje, że Brytyjczycy, którzy przybyli do Larnaki, twierdzą, że podróż z Chartumu na lotnisko, gdzie czekali na nich żołnierze i urzędnicy państwowi, była „przerażająca”. Ale kiedy dotarli na lotnisko, proces ewakuacji przebiegł sprawnie.

Premier Rishi Sunak powiedział, że z Sudanu będzie wykonywanych znacznie więcej lotów. Celem jest usunięcie jak największej liczby z co najmniej 2000 obywateli brytyjskich, którzy poprosili o pomoc w ciągu 72. godzinnego okresu zawieszenia broni.

Minister Spraw Zagranicznych Constantinos Kobous poinformował, że ostatnim lotem powróciło także 3 obywateli Cypru oraz 7 osób pochodzenia cypryjskiego.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!