fbpx

Brakuje ziemniaków a te dostępne są strasznie drogie!

[dropcap]N[/dropcap]iedobór wody spowodował to, że jedno z podstawowych cypryjskich warzyw osiąga ceny z kosmosu. Na Cyprze brakuje ziemniaków! Niewątpliwie na wysokie ceny ma także wpływ napływ ziemniaków z innych krajów w latach poprzednich – część rolników zrezygnowała z jego hodowli.

Cypryjskie ziemniaki, które nomen omen dostępne są w Polsce (na rynku w Broniszach po 0,85 zł), są droższe od tych importowanych z Egiptu, Jordanii czy Grecji. Dodatkowo są praktycznie niedostępne w sprzedaży. Zdaniem ekspertów ich ceny na pewno nie spadną do kwietnia przyszłego roku. Przyszły rok może być jeszcze droższy – kolejni rolnicy zgłaszają wycofanie się z produkcji ziemniaków. Zdaniem Christakisa Varnavas z Red Soil Potatoes do gwałtownego spadku produkcji przyczynia się brak wody i związane z tym limity na jej wykorzystanie w rolnictwie nałożone przez rząd.

Czyli teraz będziemy na Cypr importować cypryjskie ziemniaki z Polski? Nie rozumiem. A jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o zalewie Cypru ziemniakami ze strefy okupowanej (tutaj).
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!