Brakuje pracowników budowlanych

Na Cyprze nie tylko brakuje pracowników w branży hotelarskiej ale także w budowlanej

Według prognoz Urzędu ds. Rozwoju Zasobów Ludzkich (Anad), branża budowlana na Cyprze zmaga się z ogromnym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników, a liczba wolnych stanowisk pracy przekracza 1000 rocznie.

Zagadnieniu temu, wraz z polityką zatrudniania zagranicznej siły roboczej i programom szkoleniowym, towarzyszyło wydarzenie zamykające projekt Erasmus MiTrust, którego celem jest opracowanie innowacyjnego narzędzia cyfrowego wspierającego migrantów chcących pracować w branży budowlanej. Narzędzie to pomoże pracownikom zagranicznym zdobyć niezbędne kompetencje językowe, umiejętności miękkie oraz prawidłowe zachowania BHP na budowie.

Prognozy wskazują, że co roku potrzebnych będzie około 850 pracowników, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, rozwojowi sektora budowlanego, a także zastąpić emerytów lub odchodzących z branży ze względów zdrowotnych lub innych.

Według badania Anad zawody takie jak budowniczowie, elektrycy, hydraulicy i stolarze będą co roku potrzebować około 179 nowych pracowników. Ponadto operatorzy sprzętu ciężkiego, spawacze, inżynierowie zajmujący się instalacją elektroniki i sprzętu, inżynierowie klimatyzacji i chłodnictwa, tynkarze oraz operatorzy maszyn do produkcji betonu i wyrobów cementowych będą potrzebować pracowników rocznie.

Okazuje się więc, że ogólnie na Cyprze brakuje pracowników co z całą pewnością mogą potwierdzić właściciele wszystkich firm.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!