fbpx

Brakuje miejsc do testowania na północy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Problemy z testowaniem i szczepieniami na północy

Służby sanitarne okupowanej północy przytłoczone ogromną liczbą chętnych do testoowania, zostały zmuszone do przerwania badań przesiewowych na Covid-19 w czwartek rano. Badania przesiewowe były przeprowadzane w trzech ośrodkach.

Turcy cypryjscy borykają się ze wzrostem liczby przypadków i wprowadzili blokady, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. Władze stwierdziły, że infekcje stale rosły, ponieważ nakłaniały ludzi do pozostania w izolacji w domu. Jaka logika. Ludzie siedzą w domu, to znaczy że są chorzy. Na południu wręcz odwrotnie. Wszędzie tłumy i trzeba ich zmuszać do testów.

Kibris Postasi, lokalny dziennik, poinformował że jest wystarczająco dużo testów, a badania przesiewowe zostaną wznowione wraz z otwarciem większej liczby ośrodków.

W międzyczasie grupa biznesmenów z Turków cypryjskich ogłosiła poparcie dla kampanii medialnej mającej na celu przyspieszenie szczepień na północy.

Przewodniczący Izby Handlowej Turków cypryjskich, Gunay Cerkez, przekazał na tę kampanię około 12000€, wyrażając gotowość wniesienia większego wkładu. Dwóch innych biznesmenów, w tym przewodniczący stowarzyszenia przedsiębiorców Turków cypryjskich, również zadeklarowało, że przyczynią się do zakupu szczepionek.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!