Brakuje krwi – pacjentom odmówiono trasfuzji

Niedobory krwi powodują odkładanie „na później” zaplanowanych transfuzji

Pacjenci z talasemią na Cyprze po raz kolejny stoją w obliczu trudnej sytuacji – zaplanowane transfuzje są odkładane ze względu na niskie rezerwy krwi.

Miltos Miltiadous, prezes Pancyprian Thalassemia Association, wyraził swoje zaniepokojenie w wywiadzie dla Philenews, stwierdzając, że „dzisiaj musieliśmy przełożyć transfuzje dla osób z grupą krwi „0” ze względu na niskie rezerwy tej konkretnej grupy krwi”. Wyjaśnił, że „krew grupy 0 jest dobrze znana ze swojej zgodności ze wszystkimi innymi grupami krwi i często jest używana w nagłych przypadkach”.

Miltiadous wyjaśnił dalej: „W ostatnich dniach rezerwy w niektórych bankach krwi, zwłaszcza dla grupy krwi „0”, spadły poniżej progu bezpieczeństwa i niestety pierwsze transfuzje, które należy przełożyć, dotyczą pacjentów z wielotransfuzyjną talasemią”.

Wyraził swoją konsternację, mówiąc: „To niefortunne, że znaleźliśmy się w takiej sytuacji zaledwie dwa dni po Dniu Talasemii, który przyniósł optymistyczne przesłania co do przyszłości pacjentów z talasemią”.

Ta sytuacja jest niezwykle rozczarowująca i uwydatnia pilną potrzebę opracowania kompleksowej strategii oddawania krwi, uwzględniającej wszystkie istotne dane i wykorzystującej postęp technologiczny.

Na zakończenie zaapelował do opinii publicznej „w imieniu wszystkich pacjentów z talasemią, aby nasi oddani dawcy krwi ponownie zgłosili się i poświęcili trochę swojego czasu, aby zaspokoić tę pilną potrzebę”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading