fbpx

Brak zaufania

Cypryjczycy mieszkający w strefie okupowanej całkowicie nie ufają tamtejszej służbie zdrowia.

Aż 68% pytanych w specjalnym sondażu nie jest zadowolonych z systemu opieki zdrowotnej, który jest dostępny na północy wyspy i nie jest zadowolonych z publicznej opieki zdrowotnej. Badanie zostało przeprowadzone przez stowarzyszenie praw pacjenta (Universal Patient Rights Association) w 846. gospodarstwach domowych.

Jak poinformowało stowarzyszenie najgorsza sytuacja panuje w sferze badań laboratoryjnych. Po grudniowym pożarze największego laboratorium do tej pory nie udostępniono żadnego ośrodka, który mógłby badać próbki żywności i zagrożenia epidemiologiczne. Zdaniem specjalistów powoduje to istotne zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa, bezpieczeństwa pracy i kwestii prawnych. Pomimo otworzenie części budynku naukowcy uważają, że badania nie są obiektywne i pewne z powodu możliwości uszkodzenia wyposażenia przez pożar.

Stowarzyszenie ostrzegło w swoim raporcie także, że dalszy brak możliwości przeprowadzania badań żywności i wody może doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!