Brak prądu na północy

Jedna z dwóch elektrowni na terytoriach okupowanych jest nieczynna z powodu braku paliwa – Republika Cypryjska została poproszona o przesył pewnej ilości kilowatogodzin za pośrednictwem systemu połączeń międzysystemowych. 

Jeden z portali internetowych na północy napisał, że przerwy w dostawie prądu spowodowane niewystarczającą jej produkcją stały się codziennością. Ta sama strona podaje, powołując się na wiarygodne źródła, że ​​skończyło się paliwo na stacji w Kyrenii.

W wypowiedziach dla „Bayraka”, Vekil Dirrell przyznał, że jest problem z dostateczną ilością paliwa do zasilania agregatów. Jego zdaniem spodziewany jest nowa dostawa dla stacji w Kyrenii za 5 – 10 dni. Podejmowane są średnio- i długoterminowe wysiłki w celu rozwiązania problemów z dostawami paliwa. Jego zdaniem dwa nowe generatory dostarczone z Turcji przechodzą testy i niebawem zaczną produkować prąd.

Zdaniem przedstawicieli władz, z powodu upałów powstało zwiększone zapotrzebowanie na energię, co doprowadziło do zużycia tysięcy ton paliwa dziennie do jej produkcji.

Premier Ünal Üstel powiedział w telewizji, że przerwy w dostawie prądu w kraju były spowodowane naprawą transformatorów, paliwa nie brakuje, a do Elektrowni Teknecik dostarczane paliwo na bieżąco. W wypowiedzi uspokajał opinię publiczną twierdząc, że jeszcze dziś uruchomione zostaną dwa 50-megawatowe generatory wysłane z Turcji.

W środkach masowego przekazu, jak iw NQD, pojawia się również problem z telefonią komórkową. Dostawcy wysłali do swoich abonentów wiadomości, że z powodu przeciążenia sieci 3G (na północy nie ma dostępnych sieci 4G i 5G) obserwowane są problemy z siecią komórkową i służby pracują nad ich rozwiązaniem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!