Bożonarodzeniowe wyjazdy

Turystów przybywa tymczasem Cypryjczycy a także Polacy mieszkający na Cyprze wyjeżdżają z wyspy na Boże Narodzenie.

Wszystkie znaki na Facebooku wskazują, że w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Cypr przyjedzie bardzo dużo Polaków. Skąd ten wniosek?

Na wszystkich grupach pojawia się bardzo dużo pytań o wypożyczenie samochodu w tym okresie czy też godzin otwarcia sklepów (nasz krótki informator znajdziecie tutaj). Pojawiają się także pytania o Msze w języku polskim odprawiane w tym okresie czasu (wszystkie wymieniliśmy na naszej stronie tutaj).
Być może jest to spowodowane zapewnieniami biur podróży praktycznie „idealnej” pogodzie na wypoczynek w tym okresie – w końcu Cypr jest reklamowany jako kraj, gdzie przez 300 dni w roku świeci słońce (szkoda tylko, że nikt nie napisał, że te pozostałe dni roku mogą, ale nie muszą, wypaść właśnie w tym okresie czasu).

Okazuje się także, że wielu Polaków wyjeżdża w tym roku i jedzie do Polski na Boże Narodzenie. Powodów jest oczywiście wiele, ale najczęściej powtarzającym się jest właśnie ten „urlopowy” okres na Cyprze kiedy to praktycznie przez dwa tygodnie życie na wyspie praktycznie nie istnieje – nic nie uda się załatwić).

Rośnie także liczba podróży Cypryjczyków na Boże Narodzenie i Nowy Rok, co odzwierciedla tendencję obserwowaną w miesiącach letnich. Wszystko wskazuje na to, że wyjazdy przekroczą rekordową liczbę z 2019 r.

Według prezesa Stowarzyszenia Cypryjskich Biur Podróży (ACTA) Harisa Papacharalambousa popularne kierunki, takie jak Grecja, Wielka Brytania i inne kraje europejskie, są nadal chętnie wybieranymi przez cypryjskich podróżnych.

Podkreślił, że ci, którzy do tej pory nie dokonali rezerwacji, mogą mieć trudności ze znalezieniem wolnych miejsc na loty lub zakwaterowanie, a jeśli to zrobią, ceny mogą być „wysokie”.
Zupełnie inaczej jest z cenami biletów do Polsku – na jutro lub niedzielę, bilet do Polski z Pafos kosztuje 15€ (w jedną stronę) a z Larnaki 80€ – znacznie gorzej jest z biletem powrotnym, ceny zaczynają się od 150€.

A jaka będzie pogoda na Cyprze w święta? Śnieg raczej nie spadnie!

A tak poważnie z aktualnych danych wynika, że w Wigilię oraz dwa dni świąt nie powinno padać a temperatura będzie w ciągu dnia oscylować w granicach 20°C, natomiast w nocy spadnie do 8°C.

Polaków, którzy wybierają się jednak w tym okresie na Cypr ostrzegamy jednak, że „nasze” 20°C jest zupełnie inne od „polskiego” i wcale nie oznacza, że będzie ciepło.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!